Haberler

Üyelerimizin Dikkatine !!!

0 Yorumlar
405
11-06-2019

ÜYELERİMİZİN DİKKATİNE!!!

 

Vakfımızca kurulan Bireysel Emeklilik Fonunda biriken üye birikimleri 28.05.2019 tarihinde Bireysel Emeklilik Sisteminde açılan sözleşmelere (AvivaSA Emeklilik ve Hayat A.Ş.’ne) aktarılmıştır. Aktarılan tutara hak kazanma süresi 1 (bir) yıldır. (28.05.2020)

 1-      Bireysel Emeklilik Sistemine Aktarılan tutarın;

a)      %90’ı AVL İkinci Para Piyasası Fonuna,

b)      %10’u AEL Altın Fonuna,

           yatırılmıştır.

 

2-      Yapılacak Kesintiler;

a)      Giriş Aidatı alınmayacaktır.

b)      Yönetim Gider Kesintisi Alınmayacaktır.

c)      Fon İşletim Gideri;  AVL İkinci Para Piyasası Fonu ve Altın Fonundan yıllık azami %1,09 oranında kesinti yapılacaktır.

 

3-      Üyelerimiz bir yıl sonra Bireysel Emeklilik Sistemine aktarılan tutar ile tutarın fonlarda kazanılan getirisini birlikte almaya hak kazanacaklardır. (Gelir Vergisi Kanunu gereğince, fonlardan kazanılan getiriden, Gelir Vergisi stopajı yapıldıktan sonra kalan net tutar ödenecektir.)

 

4-      Üyelerimizin yapılan aktarımla ilgili olarak herhangi bir işlem ve/veya başvuruda bulunmaları gerekmemektedir.

 

5-      Üyelerimizin bir yıldan önce yapılan aktarımı geri almak için AvivaSA Emeklilik Şirketine başvuruda bulunmaları halinde, mevzuat gereği yapılan başvuruları ret edilecektir.

 

6-      Birinci yılın tamamlandığı tarihten itibaren (28.05.2020);

a)      Üyelerimiz birikimlerini almak istedikleri takdirde, AvivaSA Emeklilik Şirketine başvuruda bulunabilirler.

b)      Birikimlerini almak istemeyen üyelerimizin ise, herhangi bir başvuruda bulunmaları gerekmemektedir.

c)      Birikimlerini almayan üyelerimiz ise, arzu etmeleri halinde, yukarıda bahsedilen fon dağılımlarını değiştirmeye yetkili olacaklardır.

d)      Başka şirkette birikimi olan üyelerimiz, arzu etmeleri halinde, AvivaSA Emeklilik Şirketindeki birikimlerini başka şirkete aktarabileceklerdir.

 

7-      Başka şirketteki birikimlerini ise, bir yıl beklemeden (istedikleri her zaman) AvivaSA Emeklilik Şirketine aktarabileceklerdir. (Üye adına açılacak yeni sözleşmeye aktarılacaktır. Mevzuat gereği, başka şirketten yapılacak aktarımla, mevcut sözleşme sistemden emekli olunmadıkça birleştirilemez.)

 

8-      Üyelerimiz, ayrıca birikim yapmayı arzu etmeleri halinde, AvivaSA Emeklilik Şirketine her zaman ödeme yapabilirler. (Üye adına açılacak yeni sözleşmeye ödeme yapılabilecektir. Mevcut sözleşmeye, birinci yıl sonuna kadar hiçbir şekilde ödeme yapılamaz.)

 

ÖNEMLE DUYURULUR.

0.0
Son Güncelleme: Çarşamba 26 Haziran 2019 11:34

Henüz bir yorum yapılmamıştır... İlk olmak ister misiniz?

Bir yorum da siz bırakın

Eposta adresiniz gösterilmeyecektir